Blog je zrušen

Aktuální výskyt velmi nebezpečného jevu: Velmi silné bouřky

Platí od: 23.8.2010 18:10 do 23.8.2010 20:10
Pro kraje: Vysočina, Jihomoravský
V okresu Třebíč, přesněji u Moravských Budějovic, se vyskytly velmi silné bouřky s pravděpodobnými (malými) kroupami a přívalovými srážkami přesahujícími 30 mm/hod. Tyto bouřky budou postupovat na Jihomoravský kraj, konkrétně na okres Znojmo. Při svém postupu k východu by ale měly postupně slábnout.

Doporučení ke zmírnění následků jevů: V uvedených krajích v uvedené době nechodit do lesa, hrozí nebezpečí úderu blesku. Při jízdě na silnici zpomalit, hrozí nebezpečí aquaplaningu. Lze očekávat rychlý odtok vody ze svahů, pramenů řek a potoků či úplné rozvodnění řek, potoků nebo i jindy suchých koryt. Voda se může dostat do sklepů, garáží a dalších níže položených míst. V případě přívalových srážek nelze vyloučit přívalová povodeň.

Vydal: Marek/Stormchasing web

Komentáře k článku

Marek - Stormchaser říká
23.08.2010

Nj, naprosto s tebou souhlasím.

radek říká
23.08.2010

ano, jako loni ale jsou spíše pravdšpodobnější koncem unora a pak v březnu jinak i celkově zima pokud není hodně oblev je pěkné období ta sněhová bouře by mohla zas vyskytnout to by byla senzace něco takového se vidí málokdy a navíc když je u toho slabší blesková aktivita nejhorší bude přežít ten podzim pokud vyjde pěkný tak máme štěstí pokud trefíme šakarede pošmourné a období vichřic mlh počasí tak máme smulu je to opravdu nuda

Marek - Stormchaser říká
23.08.2010

Já podzim přímo nesnáším!!! Až na barevné listě a babí léto to je naprosto hnusné období, plné plýskanic, mlh a nízké oblačnosti. Fuj, už aby bylo zase jaro, abychom se mohli těšit na další bouřkovou sezónu. Ale zima také není špatná. :) Líbí se mi na ní sněhové bouře (tedy, když nějaké jsou).

radek říká
23.08.2010

přesně tak, fronta bude spíše ve znamení deště než boužek ovšem je to ještě daleko ale i tak už pravděpodobnost bouřek klesá s blížícím se podzimem a pošmourného počasí takové to období moc nemusím jelikož není co sledovat

Marek - Stormchaser říká
23.08.2010

Já říkám, že bouřek bude podobně, nebo o trochu méně než dnes. Budou ovšem slabší. Je to tím, že před frontou nebude takové teplo.

radek říká
23.08.2010

To u nás skoro ještě ani pořádně nezapršelo až před chvíli začlo slabounce pršet to je ale nic při takovém suchu co dnes bylo všechno to rozfoukával vítr ten prach něco šíleného už by to chtělo minimálně 2 dny deště nebo alespon přehánek ale podle předpovědi má pršet jen zítra a pak se má zas vyjasnit snad v pátek má přecházet přes česko další fronta ale už zřejmě na ní nebude tolik bouřek jako dnes tak uvidíme co na to říkáš?

Marek - Stormchaser říká
23.08.2010

V Brně byly již dvě, a to velmi slaboučké. První - 3 záblesky nad mraky, 6 hromů a slabý déšť, druhá 1 záblesk za naším domem, 3 hromy a mírný déšť. Toť vše. Taky nic moc.

radek říká
23.08.2010

tak dnes zřejmě asi nic už nebude v Ostravě aktuálně začlo mírně pršet ale na bouřku to nevypadá zítra taky moc těch bouřek nebude bych řek tak nevím asi se už žádných silnějších bouřek do konce léta nedočkámVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí